اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح فاصله  گذاری هوشمند

اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح فاصله گذاری هوشمند


تاریخ : 1399/01/20 بازدید: 353 اشتراک گذاری در تلگرام چاپ این صفحه

اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح فاصله  گذاری هوشمند

اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا درخصوص گام دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند و بازگشایی گام‌به‌گام واحدهای صنفی در تهران

 کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا در اطلاعیه ای موارد مهمی از گام دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند و بازگشایی گام به گام واحدهای صنفی که در تهران از ۳۰ فروردین به اجرا در می‌آید را منتشرکرد.

در این اطلاعیه آمده است: در پی آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شیوه نامه اجرای این طرح در واحدهای صنفی را مبتنی بر بخشنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور به شرح ذیل اعلام میگردد:

۱- گام دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند که مبتنی بر بازگشایی بخشی از واحدهای صنفی است در استان تهران از تاریخ شنبه ۹۹/۰۱/۳۰ آغاز خواهد شد.

۲- واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند از تاریخ ۹۹/۰۱/۲۱ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام نمایند.

۳- فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای غیر FMCG (غیر سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده)، پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند.

تبصره: مطابق مصوبه ابلاغی واحدهای صنفی دارای پروانه کسب در حوزه رستوران، کبابی، فست فود و مشابه صرفا جهت غذای بیرون‌بر مجاز به فعالیت هستند.

۴- کلیه واحدهای صنفی در سراسر کشور موظفند تا تاریخ‌های اعلام‌شده فوق مطابق مصوبات و بخشنامه‌های پیشین ستاد ملی کرونا عمل کرده و تحت هیچ عنوان نسبت به بازگشایی واحدهای خود اقدام نکنند.

اتاق اصناف تهران در خاتمه بار دیگر بر رعایت همه ضوابط و اصول بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام شده و خواهد شد، تاکید کرده و اشعار می‌دارد اصناف، کسبه، فعالان صنفی تهران حفظ سلامت آحاد جامعه را اولویت اصلی خود دانسته و از هیچ تلاشی در این مسیر فروگذار نخواهند بود


 اتاق اصناف ایران